Endre søk
RefereraExporteraLink to record
Permanent link

Direct link
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annet format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annet språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
The negative discrete spectrum of a class of two-dimensional Schrödinger operators with magnetic fields
KTH, Skolan för teknikvetenskap (SCI), Matematik (Inst.), Matematik (Avd.).
KTH, Skolan för teknikvetenskap (SCI), Matematik (Inst.).
2005 (engelsk)Inngår i: Asymptotic Analysis, ISSN 0921-7134, E-ISSN 1875-8576, Vol. 41, nr 2, s. 107-117Artikkel i tidsskrift (Fagfellevurdert) Published
Abstract [en]

We obtain an asymptotic formula for the number of negative eigenvalues of a class of two-dimensional Schrodinger operators with small magnetic fields. This number increases as a coupling constant of the magnetic field tends to zero.

sted, utgiver, år, opplag, sider
2005. Vol. 41, nr 2, s. 107-117
HSV kategori
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:kth:diva-14473ISI: 000226492200002Scopus ID: 2-s2.0-11944251228OAI: oai:DiVA.org:kth-14473DiVA, id: diva2:332514
Merknad

QC 20100525

Tilgjengelig fra: 2010-08-05 Laget: 2010-08-05 Sist oppdatert: 2017-12-12bibliografisk kontrollert

Open Access i DiVA

Fulltekst mangler i DiVA

Scopus

Søk i DiVA

Av forfatter/redaktør
Laptev, AriSafronov, Oleg
Av organisasjonen
I samme tidsskrift
Asymptotic Analysis

Søk utenfor DiVA

GoogleGoogle Scholar

urn-nbn

Altmetric

urn-nbn
Totalt: 23 treff
RefereraExporteraLink to record
Permanent link

Direct link
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annet format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annet språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf