Endre søk
RefereraExporteraLink to record
Permanent link

Direct link
Referera
Referensformat
  • apa
  • harvard1
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annet format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annet språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
Spherical harmonics and maximal estimates for the Schrodinger equation
KTH, Skolan för teknikvetenskap (SCI), Matematik (Inst.), Matematik (Avd.).
2005 (engelsk)Inngår i: Annales Academiae Scientiarum Fennicae Mathematica, ISSN 1239-629X, E-ISSN 1798-2383, Vol. 30, nr 2, s. 393-406Artikkel i tidsskrift (Fagfellevurdert) Published
Abstract [en]

Maximal estimates are considered for solutions to an initial value problem for the Schrodinger equation. The initial value function is assumed to be a linear combination of products of radial functions and spherical harmonics. This generalizes the case of radial functions. We also replace the solutions to the Schrodinger equation by more general oscillatory integrals.

sted, utgiver, år, opplag, sider
2005. Vol. 30, nr 2, s. 393-406
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:kth:diva-15074ISI: 000232235200011OAI: oai:DiVA.org:kth-15074DiVA, id: diva2:333115
Merknad
QC 20100525Tilgjengelig fra: 2010-08-05 Laget: 2010-08-05 Sist oppdatert: 2017-12-12bibliografisk kontrollert

Open Access i DiVA

Fulltekst mangler i DiVA

Søk i DiVA

Av forfatter/redaktør
Sjölin, Per
Av organisasjonen
I samme tidsskrift
Annales Academiae Scientiarum Fennicae Mathematica

Søk utenfor DiVA

GoogleGoogle Scholar

urn-nbn

Altmetric

urn-nbn
Totalt: 44 treff
RefereraExporteraLink to record
Permanent link

Direct link
Referera
Referensformat
  • apa
  • harvard1
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annet format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annet språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf