Endre søk
RefereraExporteraLink to record
Permanent link

Direct link
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annet format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annet språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
The topology of spaces of phylogenetic trees with symmetry
KTH, Skolan för teknikvetenskap (SCI), Matematik (Inst.), Matematik (Avd.).
2007 (engelsk)Inngår i: Discrete Mathematics, ISSN 0012-365X, E-ISSN 1872-681X, Vol. 307, nr 14, s. 1825-1832Artikkel i tidsskrift (Fagfellevurdert) Published
Abstract [en]

Natural Dowling analogues of the complex of phylogenetic trees are studied. Using discrete Morse theory, we find their homotopy types. In the process, the homotopy types of certain subposets of Dowling lattices are determined.

sted, utgiver, år, opplag, sider
2007. Vol. 307, nr 14, s. 1825-1832
Emneord [en]
phylogenetic trees, Dowling lattices, discrete Morse theory, complexes
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:kth:diva-16616DOI: 10.1016/j.disc.2006.09.023ISI: 000246385800012Scopus ID: 2-s2.0-34147158742OAI: oai:DiVA.org:kth-16616DiVA, id: diva2:334658
Merknad
QC 20100525Tilgjengelig fra: 2010-08-05 Laget: 2010-08-05 Sist oppdatert: 2017-12-12bibliografisk kontrollert

Open Access i DiVA

Fulltekst mangler i DiVA

Andre lenker

Forlagets fulltekstScopus

Søk i DiVA

Av forfatter/redaktør
Hultman, Axel
Av organisasjonen
I samme tidsskrift
Discrete Mathematics

Søk utenfor DiVA

GoogleGoogle Scholar

doi
urn-nbn

Altmetric

doi
urn-nbn
Totalt: 24 treff
RefereraExporteraLink to record
Permanent link

Direct link
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annet format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annet språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf