Endre søk
RefereraExporteraLink to record
Permanent link

Direct link
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annet format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annet språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
On Minimal Triangulations of Products of Convex Polygons
KTH, Skolan för teknikvetenskap (SCI), Matematik (Inst.), Matematik (Avd.).
2009 (engelsk)Inngår i: Discrete & Computational Geometry, ISSN 0179-5376, E-ISSN 1432-0444, Vol. 41, nr 2, s. 328-347Artikkel i tidsskrift (Fagfellevurdert) Published
Abstract [en]

We give new lower bounds for the minimal number of simplices needed in a triangulation of the product of two convex polygons, improving the lower bounds in Bowen et al. (Topology 44:321-339, 2005).

sted, utgiver, år, opplag, sider
2009. Vol. 41, nr 2, s. 328-347
Emneord [en]
Minimal triangulations, Convex polytopes
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:kth:diva-18125DOI: 10.1007/s00454-008-9087-5ISI: 000262696300011Scopus ID: 2-s2.0-65049086680OAI: oai:DiVA.org:kth-18125DiVA, id: diva2:336171
Merknad
QC 20100525Tilgjengelig fra: 2010-08-05 Laget: 2010-08-05 Sist oppdatert: 2017-12-12bibliografisk kontrollert

Open Access i DiVA

Fulltekst mangler i DiVA

Andre lenker

Forlagets fulltekstScopus

Søk i DiVA

Av forfatter/redaktør
Bucher-Karlsson, Michelle
Av organisasjonen
I samme tidsskrift
Discrete & Computational Geometry

Søk utenfor DiVA

GoogleGoogle Scholar

doi
urn-nbn

Altmetric

doi
urn-nbn
Totalt: 29 treff
RefereraExporteraLink to record
Permanent link

Direct link
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annet format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annet språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf