Endre søk
RefereraExporteraLink to record
Permanent link

Direct link
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annet format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annet språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
Backward differentiation approximations of nonlinear differential/algebraic systems
KTH, Skolan för datavetenskap och kommunikation (CSC), Numerisk analys, NA.
1988 (engelsk)Inngår i: Mathematics of Computation, ISSN 0025-5718, E-ISSN 1088-6842, Vol. 51, nr 84, s. 659-676Artikkel i tidsskrift (Fagfellevurdert) Published
Abstract [en]

Finite-difference approximations of dynamical systems modeled by nonlinear, semiexplicit, differential/algebraic equations are analyzed. Convergence for the backward differentiation method is proved for index two and index three problems when the numerical initial values obey certain constraints. The appropriate asymptotic convergence rates and the leading error terms are determined.

sted, utgiver, år, opplag, sider
1988. Vol. 51, nr 84, s. 659-676
HSV kategori
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:kth:diva-90504OAI: oai:DiVA.org:kth-90504DiVA, id: diva2:505745
Merknad
NR 20140805Tilgjengelig fra: 2012-02-24 Laget: 2012-02-24 Sist oppdatert: 2018-01-12bibliografisk kontrollert

Open Access i DiVA

Fulltekst mangler i DiVA

Søk i DiVA

Av forfatter/redaktør
Engquist, Björn
Av organisasjonen
I samme tidsskrift
Mathematics of Computation

Søk utenfor DiVA

GoogleGoogle Scholar

urn-nbn

Altmetric

urn-nbn
Totalt: 220 treff
RefereraExporteraLink to record
Permanent link

Direct link
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annet format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annet språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf