kth.sePublikationer
Ändra sökning
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
A Maximum Principle for Infinite Horizon Delay Equations
2013 (Engelska)Ingår i: SIAM Journal on Mathematical Analysis, ISSN 0036-1410, E-ISSN 1095-7154, Vol. 45, nr 4, s. 2499-2522Artikel i tidskrift (Refereegranskat) Published
Ort, förlag, år, upplaga, sidor
2013. Vol. 45, nr 4, s. 2499-2522
Nationell ämneskategori
Naturvetenskap
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:kth:diva-313662DOI: 10.1137/120882809ISI: 000323891500018Scopus ID: 2-s2.0-84888863495OAI: oai:DiVA.org:kth-313662DiVA, id: diva2:1666693
Anmärkning

QC 20220620

Tillgänglig från: 2022-06-09 Skapad: 2022-06-09 Senast uppdaterad: 2024-03-18Bibliografiskt granskad

Open Access i DiVA

Fulltext saknas i DiVA

Övriga länkar

Förlagets fulltextScopus

Person

Agram, N.

Sök vidare i DiVA

Av författaren/redaktören
Agram, N.
I samma tidskrift
SIAM Journal on Mathematical Analysis
Naturvetenskap

Sök vidare utanför DiVA

GoogleGoogle Scholar

doi
urn-nbn

Altmetricpoäng

doi
urn-nbn
Totalt: 17 träffar
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf