Ändra sökning
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • harvard1
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
Hyperplane arrangements and box splines
KTH, Skolan för teknikvetenskap (SCI), Matematik (Inst.), Matematik (Avd.).ORCID-id: 0000-0002-7497-2764
2008 (Engelska)Ingår i: The Michigan mathematical journal, ISSN 0026-2285, E-ISSN 1945-2365, Vol. 57, s. 201-225Artikel i tidskrift (Refereegranskat) Published
Ort, förlag, år, upplaga, sidor
2008. Vol. 57, s. 201-225
Nyckelord [en]
commuting linear-operators, cohen-macaulay rings, joint kernel, dimension, approximation, polynomials, spaces
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:kth:diva-17763ISI: 000258470000014Scopus ID: 2-s2.0-50949131169OAI: oai:DiVA.org:kth-17763DiVA, id: diva2:335808
Anmärkning
QC 20100525Tillgänglig från: 2010-08-05 Skapad: 2010-08-05 Senast uppdaterad: 2017-12-12Bibliografiskt granskad

Open Access i DiVA

Fulltext saknas i DiVA

Scopus

Personposter BETA

Björner, Anders.

Sök vidare i DiVA

Av författaren/redaktören
Björner, Anders.
Av organisationen
Matematik (Avd.)
I samma tidskrift
The Michigan mathematical journal

Sök vidare utanför DiVA

GoogleGoogle Scholar

urn-nbn

Altmetricpoäng

urn-nbn
Totalt: 23 träffar
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • harvard1
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf